Tko je Ivana Kindl, ne treba puno pričati, mnogi znaju tko se krije iza tog imena i koliko je ova pjevačica postigla uspjeha. Premda se bavi glazbom od svoje devete godine, zapažena je kada je osvojila dva prva mjesta zaredom na natjecanju amatera Zlatni Glas Doline. 1997. godine pobjeđuje u duetu s Vannom sa pjesmom "Ja ti priznajem". Tada počinje njezino ozbiljno bavljene glazbom. Nakon toga je nastupala u osječkom bendu Živi zid, ali već nakon dvije godine u želji na nastavi solo karijeru Ivana napušta band i počinje sama. S Duškom Modrinićem je nastupila u HRT-ovom showu Zvijezde pjevaju. O svemu što ova mlada, talentirana pjevačica planira, što voli, ne voli ili želi, objasnila nam je u intervju koji je za vrijeme snimanja novog singla dala za naš portal.
Ivana u posljednje vrijeme čujem, radi se punom parom, što se to sprema kod tebe?
Da, radi se punom parom, prošle su četiri godine od zadnjeg albuma i novi izlazi krajem travnja. Album će sadržavati 9 ili 10 pjesama, stilski je rekla bih, žešći pristup pop glazbi, puno groovea i autobiografskih elemenata u pojedinim pjesmama. Zadnji singlovi "Oči" i "Nisi sam" postigli su izniman uspjeh na top ljestvicama i to je izvrsna najava albuma koji još nema ime.
Kako si ti počela se baviti glazbom?
Aktivno u srednjoj školi, zatim sam godinu i pol bila u Osijeku na studiju prava i sa lokalnim bendom nastupala. Bio je to težak period jer se tamo nisam pronalazila i u nezavidnim uvjetima jedno vrijeme živjela. No, sudbonosni poziv prijatelja klavijaturista Jurice Leikauffa me doveo u Zagreb u bend Funky Town. Tako je sve počelo i relativno brzo sam uspjela potpisati i ugovor za album.
Osim onog što pjevaš, kakvu glazbu slušaš?
Slušam raznu glazbu, ovisno o raspoloženju. Volim soul, blues, gospel, rock i alternativnu glazbu, brit pop bendove poput Coldplay, Keane, mističnu glazbu poput one iz Twin peaksa. Od elektronike otkidam na La roux, a volim i trip hop bendove poput Portisheada.
Omiljeni CD u autu,i zašto baš taj?
Ne slušam baš CDe u autu, ali zadnji kojeg sam poslušala na putovanju je album od grupe Nola.
Javna si osoba, kako se s time nosiš?
Ok, senzibilna sam i altruistički nastrojena i jako me pogađa nepravda,na sceni se s tim susrećem konstantno. Podmetanja, nekolegijalnost i antitalenti koji dobivaju medijski prostor je nešto što je zaista loše i u svemu tome se ponekad najmanje misli na glazbu, a sve popratne pojave su važnije.
Da nisi pjevačica, što bi radila?
Ne znam, osim pjevanja zanima me moda i bavljenje životinjama.
Što voliš na sebi, a što bi možda mjenjala?
Uporna sam, suosjećajna, tvrdoglava i impulzivna.
Kako ljubav funkcionira, (muž, djeca)?
Imam dečka i to mi je sasvim dovoljno, nisam formalist, a beba-bumo vidjeli jednog dana.
Stigneš li uopće uz posao naći vremena za sebe odmor i neku drugu zanimaciju?
Ponekad sam previše u poslu i zaboravim se opustiti, to je recimo tako u zadnje vrijeme. Kad se opuštam, volim da je to negdje na moru, u prirodi.
Tko ti je glazbeni idol?
Mariah Carey, zbog fantastičnog vokala.
Imaš li možda nekakav neostvareni san?
Imam, otići van i pjevati svijetu.
Ivana eto sprema novi album, jedva čekamo da vidimo što će nam spremiti, a do tada ćemo uživati u njenim dosadašnjim hitovima. Ivana nam je po ovom intervjuu obećala poslati cd kada izađe pa ćete o njemu moći se informirati na našem portalu.





































